انتخاب گروه آگهی

ماشین های اداری
چاپ و تبلیغات
دستگاه لیزر
بسته بندی
لوازم فروشگاهی
آگهی های متفرقه


عضویت و ثبت آگهی
ورود اعضاء
پنل اعضاء
مطالب خواندنی
مجوزهاي قانوني و تعرفه ها

قیمت آگهی ویژه بدون ستاره: 35000 تومان

هر ستاره: 15000 تومان

تعرفه تبلیغات

 

پرداخت آنلاین بانک ملت


تبليغات

 

 

کاتر پلاتر

 

دستگاه لیزر

 

آمار سايت
خطا بازدید تاریخ
0 530 98/3/26
1 1,472 98/3/25
0 1,609 98/3/24
0 1,567 98/3/23
0 1,787 98/3/22
1 1,621 98/3/21
0 1,597 98/3/20
1 1,429 98/3/19
0 1,326 98/3/18
0 1,607 98/3/17
بک لینک ها
دستگاه لیزر روتک
.
فتوکپی و پلاتر استوک
.
دستگاه چاپ بنر نوین تاک
جهت ثبت بنر به شماره واتس آپ یا تلگرام
09128892450 درخواست خود را بفرستید
شارژ تیوب لیزر دستگاه برش لیزری-تعمیر تیوب لیزر ؟

آیا تیوب لیزر دستگاه برش و حکاکی لیزری شارژ یا تعمیر می شود ؟

در پاسخ باید گفت ..بله . تیوب لیزر را می توان شارژ کرد اما موارد مهمی است که آگاهی از آن شاید نظر شما را نسبت به شارژ تیوپ کارکرده عوض نماید.

درصورت عدم شکستگی لامپ تیوب امکان شارژ مجدد آن با گازهای مربوطه وجود دارد.هر تیوب لیزر را حداکثر  1 مرتبه می توان شارژ نمود.

از انجاییکه یکی از مهمترین هزینه های یک دستگاه برش لیزری ، تیوب لیزر آن است که می بایست بعد از یک زمان مشخص ( در حدود 10000 ساعت کار ) تعویض گردد ،شارژ یک تیوب کار کرده با نصف هزینه خرید یک تیوب نو شاید معقول به نظر برسد چون در هزینه خرید صرفه جویی قابل ملاحظه ای می شود !

اما به راستی تا چه حد این کار نتیجه بخش است و در صورت قابلیت شارژ ، آیا همانند یک تیوب نو کار می کند یا فقط خرج بیهوده کرده ایم ؟

یکی از پارامترهای عمر تیوب لیزر، کاتالیزور یا تقویت کننده گاز داخل تیوب می باشد. لذا زمانی که عمر تیوب لیزر به پایان می رسد این کاتالیزور از کار افتاده و دیگر توان تقویت گاز را ندارد. این مکانیزم به رنگ صورتی روی جداره داخلی تیوب لیزر قابل رویت می باشد.

بدین ترتیب اگر کاتالیزور ترمیم نشود پر کردن گاز مجدد عملا در مدت کوتاهی بدون اثر خواهد بود.

 

تیوب دستگاه برش لیزری

 

تفاوت تیوب لیزر شارژی با تیوپ لیزر نو


 دومین پارامتر تیوب لیزر CO2 ، آینه های ابتدا و انتهای آن می باشد که در آینه لیزر، انتها از نوع فلزی از خانواده MO و آینه 95 درصدی جلوی تیوب از نوع ژرمانیوم می باشد. این آینه ها به طور دائم فوتون ها را در سرتاسر تیوب دستگاه لیزر به حرکت در می آورند، عمر این آینه ها بعد از کارکردی تا حداکثر ده هزار ساعت دچار فرسایش شدید می شود و در صورت شارژ مجدد تیوب و عدم تعویض آینه ها،عملا بدون بازدهی خواهد بود.


سومین پارامتر تیوب لیزر، گاز داخل تیوب لیزر می باشد که شامل گازهای مختلفی از جمله Kr, Xe, CO2 .... می باشد.

از آن جایی که کیفیت تیوب های ساخته شده متفاوت می باشد لذا نتیجه گرفته شده که تفاوت از نوع ترکیب گازهای داخل تیوب آنها می باشد؛ لذا بدست آوردن ترکیب اصلی که کارخانه های برتری چون Reci استفاده می کنند تقریبا غیرممکن و جز اسرار سازنده می باشد.

 

دستگاه لیزر روتک


در نتیجه شارژ تیوب لیزر به شکلی که توان و کارایی قبل را داشته باشد و یا اینکه به نسبت هزینه ای که بابت شارژ پرداخت نمایید ،مدت زمان طولانی کار کند اگر نگوییم شدنی نیست بلکه با توجه به عدم وجود دستگاه ها و سیستم های بسیار دقیق ، کار غیر اصولی است و اگر توسط افراد غیر متخصص نیز انجام گیرد حتی بی فایده خواهد بود.


در انتها پیشنهاد می کنیم که زمانی که عمر تیوب لیزر CO2 دستگاه برش لیزری شما به پایان رسید، آن را به سطل زباله بیاندازید و فکر شارژ کردن برای صرفه جویی در هزینه را فراموش کنید که نه تنها باعث صرفه جویی نخواهد شد، بلکه مجبور به پرداخت هزینه بیشتر و شاید نزدیک به دو برابر می شوید.یک بار جهت شارژ و بار دیگر جهت خرید تیوب نو .پس با خیال راحت اقدام به خرید تیوب لیزر نو نمایید.

درخصوص برخی وعده ها که تیوب ها جمع آوری شوند و در کشور چین شارژ شوند نیز باید بدانید که این کار در حالت عملی با برآورد هزینه ارسال چند هزار کیلومتری و با فرض تعویض آینه ها و کاتالیزور عملا اقتصادی نبوده و به نظر می رسد این ادعا ها صحیح نمی باشند.

مطالبی که ذکر شده حاصل تجربه شخصی ما بوده و چنانچه دوستانی که در این مورد تجربه ای داشته اند و به دلایل محکم بر این باورند که شارژ تیوب لیزر اصولی و به صرفه است ، نظرات خود را برای ما بنویسند تا این مقاله اصلاح شود.

ثبت امتیاز
شارژ تیوب لیزر دستگاه برش لیزری-تعمیر تیوب لیزر ؟
امتیاز : 4.3 , تعداد رای : 12
اخبار مرتبط
بازدید : 3743
نظرات کاربران
نام : طوسی
⦾ دوست عزیز شما معلومه لصلا تجربه نداری من تیوب شارژ کردم و به اندازه یه تیوب نو کارکزده
تاریخ : 22 ارديبهشت 98 - 08:52
نام : ادمین
⦿با سلام . در متن بالا گفته نشده که غیر ممکن است . بلکه تاکید شده که این کار حتما نیاز به تجهیزات دقیق و افراد متخصص دارد که بخش زیادی از تبلیغات و آگهی هایی که عنوان می کنند این کار را انجام می دهند کاملا غیر اصولی و هدر دادن هزینه است .
تاریخ : 22 ارديبهشت 98 - 15:06
ثبت نظرات
نام
نظر