دوشنبه , فوریه 26 2024
براق کردن قاشق و چنگال

چگونه قاشق و چنگال های تیره و کدر را براق کنیم؟

بازارمال : کارد و چنگال جزء ضروری زندگی روزمره ماست. ما از آن برای خوردن و سرو غذا استفاده می کنیم و جذابیت زیبایی به میز ناهارخوری ما می بخشد. با این حال، با گذشت زمان، کارد و چنگال می تواند درخشش خود را از دست بدهد و تیره و کدر شود. این می تواند به دلایل مختلفی مانند قرار گرفتن در معرض هوا، آب و سایر عناصر رخ دهد. اما نگران نباشید، زیرا ما چند نکته و ترفند داریم که به شما کمک می‌کند تا قاشق و کارد و چنگال‌های تیره خود را جلا داده تا مانند نو بدرخشند.

از پاک کننده های تجاری استفاده کنید

می توانید پاک کننده های تجاری را امتحان کنید که به طور خاص برای کارد و چنگال طراحی شده اند. می‌توانید با استفاده از مواد شیمیایی مانند سدیم کربنات و اسید استیک، قاشق و چنگال تیره و کدر را براق کنید.

در پودر رخشا که در بازار موجود داست از سدیم کربنات استفاده شده است که یک سفید کننده و لکه بر خوب است . همچنین به جای خرید اسید استیک از سرکه سفید به روش زیر استفاده کنید:

  1. در یک ظرف مقداری سدیم کربنات ( پودر رخشا )را با آب مخلوط کنید تا یک حلال تهیه شود.
  2. قاشق و چنگال را در حلال سدیم کربنات قرار دهید و آن‌ها را به مدت چند دقیقه در آنجا نگه دارید.
  3. قاشق و چنگال را با آب بشویید و خشک کنید.
  4. حالا، مقداری اسید استیک ( سرکه سفید ) را روی قاشق و چنگال بمالید و آن‌ها را به مدت چند دقیقه در آنجا نگه دارید.
  5. قاشق و چنگال را با آب بشویید و خشک کنید.

توجه داشته باشید که استفاده از مواد تمیز کننده شیمیایی برای براق کردن قاشق و چنگال، به دلیل خطرات احتمالی باید با احتیاط و همراه با استفاده از لوازم حفاظت مانند دستکش صورت پذیرد.

برای اطمینان از نتیجه مطلوب در ابتدا فقط یک قاشق یا چنگال را امتحان کنید و در صورت حصول نتیجه مطلوب، بقیه را نیز از همین روش جلا دهید.

از خمیر یا کرم های آماده صنعتی استفاده نمایید

در بازار برخی محصولات وجود دارند که تحت عنوان کرم یا خمیر جلا دهنده فلزات معرفی می شوند. این مواد بر روی سطوح استیل یا نقره به خوبی اثر می کنند و می توانند سطح مورد نظر را براق کنند.

این محصولات را از فروشگاه های ابزار یراق می توانید  تهیه نمایید و برای استفاده صحیح از آنها ، دستور العمل های روی جعبه را مطالعه نمایید.

 

می توانید از پاک کننده های طبیعی موجود در خانه نیز استفاده کتید

از جوش شیرین استفاده کنید

جوش شیرین یک پاک کننده طبیعی عالی است که می تواند به حذف لکه ها، کدر شدن و سایر ناخالصی ها از کارد و چنگال شما کمک کند. برای استفاده از جوش شیرین، آن را با آب مخلوط کنید تا خمیر غلیظی به دست آید. سپس با استفاده از یک پارچه نرم یا اسفنج خمیر را روی قاشق و چنگال بمالید. کارد و چنگال را به آرامی با حرکت دایره ای و با تمرکز روی نواحی تیره و کدر مالش دهید. کارد و چنگال را با آب بشویید و با استفاده از یک پارچه تمیز خشک کنید.

 

سرکه را امتحان کنید

سرکه یکی دیگر از پاک کننده های طبیعی است که می تواند به از بین بردن لکه ها و کدر شدن کارد و چنگال شما کمک کند. برای استفاده از سرکه، آن را به مقدار مساوی با آب مخلوط کنید. سپس کارد و چنگال را برای چند دقیقه در محلول خیس کنید. بعد از خیساندن کارد و چنگال را بردارید و با آب بشویید. کارد و چنگال را با استفاده از یک پارچه تمیز خشک کنید.

 

از خمیر دندان استفاده کنید

خمیر دندان فقط برای دندان شما نیست. همچنین می توان از آن برای جلا دادن کارد و چنگال استفاده کرد. خمیر دندان حاوی ذرات ساینده ای است که می تواند به از بین بردن لکه ها و کدر شدن روی قاشق و چنگال شما کمک کند. برای استفاده از خمیر دندان، مقدار کمی از آن را با استفاده از یک پارچه نرم یا اسفنج روی کارد و چنگال بمالید. کارد و چنگال را به آرامی با حرکت دایره ای و با تمرکز روی نواحی تیره و کدر مالش دهید. کارد و چنگال را با آب بشویید و با استفاده از یک پارچه تمیز خشک کنید.

 

روغن زیتون را امتحان کنید

روغن زیتون یک نرم کننده طبیعی عالی است که می تواند به بازگرداندن درخشش کارد و چنگال شما کمک کند. برای استفاده از روغن زیتون، مقدار کمی از آن را با استفاده از یک پارچه نرم یا اسفنج روی کارد و چنگال بمالید. کارد و چنگال را به آرامی با حرکت دایره ای و با تمرکز روی نواحی تیره و کدر مالش دهید. پس از پولیش، کارد و چنگال را با آب بشویید و با استفاده از یک پارچه تمیز خشک کنید.

 

راه های مختلفی برای جلا دادن قاشق چنگال تیره وجود دارد. می توانید از پاک کننده های طبیعی مانند جوش شیرین، سرکه، خمیر دندان و روغن زیتون استفاده کنید یا در صورت لزوم از پاک کننده های تجاری استفاده کنید. با رعایت این نکات و ترفندها، می توانید قاشق و کارد و چنگال خود را مانند نو کنید و جذابیت زیبایی به میز ناهارخوری خود بدهید

4.5 از 5 - (4 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *