سه‌شنبه , فوریه 27 2024
آموزش شارژ کارتریج پرینتر لیزری

شارژ کارتریج پرینتر لیزری اچ پی HP

آموزش شارژ کارتریج پرینتر لیزری اچ پی HP

با گران شدن قیمت انواع کارتریج به ویژه کارتریج های فابریک انواع پرینتر ها ، چاره کار در شارژ مجدد و استفاده از آنها است.

البته اکنون کارتریج هایی با عنوان طرح فابریک که مشابه کارتریج های فابریک است نیز در بازار وجود دارد که از نظر کیفیت قابل قبول است .

ولی باز قیمت آنها از هزینه تمام شده بابت شارژ یک کارتریج به مراتب بیشتر است.

در فیلمهای زیر به عنوان نمونه شارژ دو مدل از پرکاربرد ترین کارتریج های بازار یعنی مدل 12A و 26A را به شما نشان خواهیم داد.

ساختار بیشتر کارتریج های اچ پی شبیه به هم می باشد لذا با دیدن این فیلم شما با قطعات داخلی کارتریج و همچنین چگونگی شارژ آن آشنا خاوهید شد.

چند نکته قبل و بعد از شارژ کارتریج:

  • درام کارتریج بسیار حساس است لذا در هنگام کار خیلی دقت نمایید که به درام خش و ضربه وارد نشود
  • اگر متن چاپ شده شما دارای خط های طولی است ، بعد از باز کزدن کارتریج ، لبه بلید را تمیز کنید و همچنین زیر و روی ورق پلاستیکی که بالای رول مگنت است را هم تمیز کنید و پس از بستن کارتریج ، اگر باز خط ها را مشاهده کردید ، بلید را تعویض نمایید
  • اگر پس از شارژ ، خط های سفید و یا پر رنگی بیش از اندازه در طول چاپ مشاهده می کنید ، نشان از کثیفی ورق پلاستیک بالا رول مگنت است ، رول مگنت را دربیاورید  و زیر و روی ورق را تمیز نمایید.

گاهی پودر به صورت یک توده خشک به این ورق پلاستیکی می چسبد و مانع از بارگیری درست پودر بر روی رول مگنت می گردد

  • قبل از اینکه پودر شارژ را در کارتریج بریزید ، ابتدا قوطی پودر را حسابی تکان دهید 
 
5 از 5 - (1 نظر)

حتما ببینید

تفاوت جوهر دای با پیگمنت

جوهر دای یا جوهر پیگمنت ، کدام بهتر است؟

یکی از چالش های خریداران جوهر برای پرینتر های جوهر افشان ، انتخاب نوع جوهر چاپی می باشد. باید بدانید که به طور کلی دو نوع جوهر مخصوص چاپگر های جوهر افشان در بازار موجود می باشد: جوهر دای Dye جوهر پیگمنت Pigment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *