جمعه , فوریه 23 2024
بهترین روش کاشت مو

بهترین روش کاشت مو کدام است ؟

کاشت مو به معنی برداشت مو از ناحیه پشت سر و پیوند آن در ناحیه ریخته شده است .

موهای پشت سر از نظر ژنتیکی در برابر پروتئینی که عامل تضعیف و ریزش موها می شود مقاوم هستند و معمولا تا پایان عمر این موها باقی می مانند.

این ناحیه را بانک مو می نامند ، فضایی در پشت سر و بین دو گوش و حدود 3 الی 5 سانتی متر پایینتر از فرق سر.

روش های گوناگونی برای این عمل پیوند مو وجود دارد که همگی در نحوه کاشت همانند هم بوده و تفاوت در نحوه برداشت از بانک مو می باشد.

روش های کاشت شامل SUT- FUT- FUE – FIT هستند  و اخیرا هم برخی جهت تبلیغات و جذب مشتری ، واژه سوپر را هم در کنار روش های فوق قرار می دهند مانند سوپر SUT و..

در تمام روش های فوق  کاشت با دست و به وسیله یک تیغ کوچک و پنس انجام می گیرد و همانطور که قبلا هم بیان شد تفاوت روش های فقط در هنگام برداشت از بانک مو است.

تجربه پزشک یا تکنسین کاشت مهترین عامل در نتیجه کاشت مومهمترین عامل در موفق و طبیعی بودن کاشت مو، تجربه و هنر پزشک یا متخصص کاشت مو است . 

اینکه برخی افراد را مشاهد می کنیم که کاشت موی آنها مشخص و برخی طبیعی و نامشخص به نظر می رسد تماما به هنر و تجربه پزشت در نحوه کاشت و طراحی خط رویش مو وابسته است.

مقایسه و تفاوت روش های کاشت مو

کاشت مو به روش کاشت به روش FIT

در روش کاشت FIT ، برای برداشت مو از بانک مو ابتدا توسط ابزاری به نام پانچ ، گرافت های مو را از پوست جدا و سپس توسط پنس از پوست برداشت می نماییند .

در این روش جراحی صورت نمی گیرد و دوره نقاهت کوتاه است.

کاشت مو به روش FUT

در روش کاشت مو FUT ، نواری از پوست پشت سر برداشت می گردد . این نار حای صد ها گرافت مو است که سپس توسط تکنسین های کاشت از پوست جدا شده و پس از تفکیک ، در نواحی مورد نیاز کاشته می شوند.

کاشت مو به روش SUT

این روش همانند FIT است با این فرق که به جای پانچ دستی جهت جدا سازی گرافت ها از پوست ، از یک موتور برقی که پانچی بر روی روتور آن وصل است انجام می شود و باقی کار همانند سایر روش ها است.

اینکه گفته می شود که با فلان روش عمل کاشت مو انجام می گیرد و  خط رویش طبیعی است و قیمت آن بیشتر از سایر روش ها است و  یا اینکه عمل برداشت و کاشت و یا طراحی خط رویش با کامپوتر آنالیز می شود و ..، همه  آنها روش های تبلیغاتی برای جلب مشتری هست و همه روش ها در کاشت مو همانند هم هستند و این هنر پزشک است که به شکلی گرافت ها را کاشت نماید که کاملا طبیعی و پرتراکم باشد.

بهترین روش کاشت مو

در روش های برداشت ، روش SUT که جدید و کمی مکانیزه شده روش FIT است ، در حال حاظر بهترین روش برداشت و کاشت مو است زیرا جراحی و بخیه ندارد و دوره نقاهت بعد از کاشت کوتاه است.

البته این روش نیز محدودیت هایی دارد .به عنوان مثال برای افرادی که مقدار طاسی آنها زیاد بوده ، محدودیت در برداشت و کاشت در یک جلسه کاری است  که البته اگر بیمار در 2 جلسه با فاصله 4 ماه کاشت را انجام دهد بهترین و بیشترین نتیجه را خواهد گرفت .

البته در یک جلسه همامکان کاشت تمان ناحیه بی مو است ولی از کیفیت و دقت کاشت کاسته خواهد شد .

ولی برای افرادی که کاشت کمی دارند این روش بهترین است و در یک جلسه نیز بهترین نتیجه حاصل می شود.

5 از 5 - (1 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *